godło

SZKOŁA PODSTAWOWA
Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI
NR 341

Im. "Twórców Literatury Dziecięcej"

 01-494 Warszawa, ul. Oławska 3
tel./fax (22) 638 61 28

Jesteś tutaj: StartVarsavianistyczna szkołaSpotkanie klas szóstych z prezesem fundacji „Pamięć, która trwa” panem Zbigniewem Nizińskim

Spotkanie klas szóstych z prezesem fundacji „Pamięć, która trwa” panem Zbigniewem Nizińskim

4 kwietnia w naszej szkole miało miejsce spotkanie z Panem Zbigniewem Nizińskim, prezesem i założycielem Fundacji Pamięć, która trwa”. Fundacja tadokumentuje  i upowszechnia wiedzę o wspólnej historii Polaków i Żydów, pogłębia wiedzę o Holokauście, upamiętnia nieoznakowane miejsca męczeństwa i pochówków Żydów, przekazuje wiedzę historyczną młodemu pokoleniu oraz zbiera relacje od ostatnich żyjących świadków.

Podczas spotkania, Pan Niziński przybliżył uczniom klas szóstych historię poszukiwania i upamiętniania ludzi i miejsc ze wspólnej historii Polaków i Żydów. Przedstawił także sylwetki Polaków mających tytuł Sprawiedliwych wśród Narodów Świata oraz  wspomnienia Żydów ocalonych z Holokaustu i Polaków, którzy byli świadkami tej Zagłady.