godło

SZKOŁA PODSTAWOWA
Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI
NR 341

Im. "Twórców Literatury Dziecięcej"

 01-494 Warszawa, ul. Oławska 3
tel./fax (22) 638 61 28

Jesteś tutaj: StartVarsavianistyczna szkoła„Powitanie wiosny na Polach Mokotowskich”

„Powitanie wiosny na Polach Mokotowskich”

W niedzielę, 19 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spacerze historycznym „Powitanie wiosny na Polach Mokotowskich” . Pole Mokotowskie to miejsce o bogatej historii i wspaniałym terenie rekreacyjnym. Na obszarze liczącym początkowo 200 ha powstał tor wyścigów konnych, lotnisko, stadion, ogródki działkowe, plac defilad wojskowych, 'jordanek', budynki GUS-u i Biblioteki Narodowej oraz wiele innych obiektów. Pole Mokotowskie bliskie jest dzisiaj szczególnie młodym mieszkańcom Warszawy, którzy znajdują tu doskonałe warunki do uprawiania sportów.

Uczestnicy spaceru mieli możliwość poznania wielu faktów, czasem zaskakujących, o ludziach i wydarzeniach związanych z tym miejscem.