Jesteś tutaj: StartVarsavianistyczna szkołaSpotkanie z Panią Haliną Stańczak- Kryską - świadkiem Powstania Warszawskiego

Spotkanie z Panią Haliną Stańczak- Kryską - świadkiem Powstania Warszawskiego

7 grudnia 2016r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z Panią Haliną Stańczak- Kryską - świadkiem Powstania Warszawskiego na Powiślu i bohaterką książki „Fajna ferajna”.

Pani Halina „Halusia”, przybyła  do nas wraz z wydawcą książki Panią Katarzyną Kajką i podzieliła się z nami swoimi wspomnieniami z czasów II wojny światowej i Powstania  Warszawskiego oraz odpowiedziała na różnorodne pytania piątoklasistów.

Mieliśmy też okazję wziąć udział w projekcji filmu , który powstał w oparciu o wspominany wcześniej zbiór opowiadań Pani Moniki Kowaleczko- Szumowskiej oraz zakupić książkę i film.