godło

SZKOŁA PODSTAWOWA
Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI
NR 341

Im. "Twórców Literatury Dziecięcej"

 01-494 Warszawa, ul. Oławska 3
tel./fax (22) 638 61 28

Jesteś tutaj: StartVarsavianistyczna szkołaRajd Niepodległości

Rajd Niepodległości

14 listopada 2016r. uczniowie klasy 6e wraz z p. Elżbietą Kalitą i p. Dorotą Kosiór wzięli udział w Rajdzie Niepodległości. 

Wędrówka rozpoczęła się od pomnika Józefa Piłsudskiego na Placu Piłsudskiego. Uczniowie mieli za zadanie odnaleźć miejsca związane z odzyskaniem niepodległości przez Polskę i uzupełnić kartę pracy. Wędrując po Warszawie dzieci odwiedziły Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie musiały odnaleźć datę bitwy warszawskiej, a następnie przeszły na Plac Małachowskiego odnajdując pomnik Polskiej Organizacji Wojskowej. Kolejnym przystankiem był Hotel Bristol, ulubione miejsce spotkań marszałka Piłsudskiego,              a następnymi Plac Trzech Krzyży, pomnik Wincentego Witosa, pomnik Romana Dmowskiego i budynek kancelarii premiera, gdzie od 1928r. miał swoją siedzibę  Generalny Inspektorat Sił Zbrojnych, na czele którego stał marszałek Józef Piłsudski. 

Rajd zakończył się pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego przy Belwederze.