godło

SZKOŁA PODSTAWOWA
Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI
NR 341

Im. "Twórców Literatury Dziecięcej"

 01-494 Warszawa, ul. Oławska 3
tel./fax (22) 638 61 28

Jesteś tutaj: StartVarsavianistyczna szkołaOgólnopolski Centralny Zlot Młodzieży PTTK Palmiry

Ogólnopolski Centralny Zlot Młodzieży PTTK Palmiry

22 października 2016r. uczniowie klas 6c i 6f wraz z p. Edytą Sikorą, p. Leną Rzechułą i rodzicami wzięli udział w Ogólnopolskim Centralnym Zlotcie Młodzieży PTTK Palmiry.  Palmiry to miejsce szczególne, związane z martyrologią mieszkańców Warszawy z okresu II wojny światowej.  Tu, w okresie od 7 grudnia 1939 roku do 17 lipca 1941 roku, pochowano ponad 1700 obywateli polskich straconych tylko dlatego, że byli Polakami.

W listopadzie 1960 roku, przedstawiciele PTTK, którzy wędrowali szlakiem miejsc pamięci narodowej w Puszczy Kampinoskiej, postanowili je upamiętnić. Tak zrodził się pomysł rajdu palmirskiego zorganizowanego w 1961 roku. Początkowo lokalna impreza przerodziła się szybko w Ogólnopolski Centralny Zlot Młodzieży PTTK Palmiry. Obecnie jest to najstarsza i największa impreza PTTK szlakami miejsc pamięci szeroko rozumianego Mazowsza. 

Uczniowie naszej szkoły, już kolejny raz, odwiedzili Muzeum – Miejsce Pamięci Palmiry, cmentarz oraz wzięli udział w wieczornych uroczystościach.