godło

SZKOŁA PODSTAWOWA
Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI
NR 341

Im. "Twórców Literatury Dziecięcej"

 01-494 Warszawa, ul. Oławska 3
tel./fax (22) 638 61 28

Jesteś tutaj: StartVarsavianistyczna szkołaSpacer historyczny „Powstanie Warszawskie na Ochocie”

Spacer historyczny „Powstanie Warszawskie na Ochocie”

W sobotę,  24 września uczniowie klas szóstych wybrali się na spacer historyczny  „Powstanie Warszawskie na Ochocie”. Podczas trwającego trzy godziny spaceru,  przewodnik  z  Muzeum Powstania Warszawskiego,  w ciekawy sposób opowiedział nam o pierwszych chwilach powstania.

Na placu Narutowicza zobaczyliśmy kamienicę, w której Antoni Chruściel „Monter” podpisał rozkaz o wybuchu powstania oraz  zwiedziliśmy kościół św. Jakuba. Następnie przeszliśmy uliczkami Ochoty do miejsc gdzie znajdowały się powstańcze barykady tj. reduta kaliska i reduta wawelska. Zobaczyliśmy również budynek,w którym mieścił się sztab obwodu Ochota oraz wiele miejsc związanychz powstaniem.

Niewątpliwą atrakcją spaceru był udział w nim uczestników Powstania Warszawskiego, którzy swoimi opowieściami umożliwili nam naoczne zetknięcie się   z historią.