godło

SZKOŁA PODSTAWOWA
Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI
NR 341

Im. "Twórców Literatury Dziecięcej"

 01-494 Warszawa, ul. Oławska 3
tel./fax (22) 638 61 28

Jesteś tutaj: StartVarsavianistyczna szkołaSpacer historyczny „Oś Stanisławowska – jej historia i to z niej pozostało”

Spacer historyczny „Oś Stanisławowska – jej historia i to z niej pozostało”

10 września uczniowie  klas szóstych wybrali się na spacer historyczny  organizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Warszawy w ramach projektu „Uśmiechnij się, jesteś w Warszawie”. Tytuł spaceru brzmiał  „Oś Stanisławowska – jej historia i to z niej pozostało”. Podczas spaceru oglądaliśmy układ  gwiaździstych placów łączących osiemnastowieczną Warszawę z królewską podmiejską posiadłością w Ujazdowie. To  współczesne place: Na Rozdrożu, Zbawiciela, Unii Lubelskiej, Plac Trzech Krzyży, Politechniki.

Na zakończenie zwiedziliśmy zachwycające wnętrza Politechniki Warszawskiej.