godło

SZKOŁA PODSTAWOWA
Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI
NR 341

Im. "Twórców Literatury Dziecięcej"

 01-494 Warszawa, ul. Oławska 3
tel./fax (22) 638 61 28

Jesteś tutaj: StartProjekty2011/12Szkoła z pomysłem na kulturę

Szkoła z pomysłem na kulturę

logo szkoła z pomysłem17 października 2011 roku, o godz. 12.30 w Centrum Nauki Kopernik zostały wręczone Honorowe Wyróżnienia "Szkoła z pomysłem". W tym roku o nagrodę ubiegało się aż 77 warszawskich szkół.

W uroczystości wzięli udział: Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy -

Włodzimierz PASZYŃSKI, członkowie Kapituły oraz uczniowie i nauczyciele wyróżnionych szkół.

"Szkoła z pomysłem" to wyróżnienia przyznawane szkołom, które realizują własne innowacyjne rozwiązania. Projekt ma na celu pobudzanie innowacyjności i kreatywności środowisk szkolnych, wyzwolenie ciekawych inicjatyw oraz integrację uczniów, nauczycieli i rodziców.

 

Tytuły zostały przyznane w pięciu kategoriach:

  • Szkoła z pomysłem na uczenie,
  • Szkoła z pomysłem na kulturę,
  • Szkoła z pomysłem na wspieranie uczniów o szczególnych potrzebach edukacyjnych,
  • Szkoła z pomysłem na aktywność społeczną,
  • Szkoła z pomysłem na_ - jest kategorią otwartą, mieści rozwiązania wychodzące poza obszary wymienione w czterech pozostałych, a uznane za istotne z punktu widzenia szkoły.

 

Nasza szkoła otrzymała tytuł: "Szkoła z pomysłem na kulturę"

 

Po wręczeniu wyróżnień, został zaprezentowany popularno _ naukowy pokaz "Tajniki aerodynamiki", który uzyskał prestiżową nagrodę "Popularyzator nauki". "Tajniki aerodynamiki" w sposób obrazowy i interaktywny prezentuje zjawiska związane z ruchem ciał stałych w ośrodkach gazowych. Pokaz pomaga odkryć, jak często zjawiska związane z aerodynamiką wykorzystywane są w życiu codziennym, zachęca także do samodzielnego ich poznawania.

 

Koordynatorzy projektu: Ewa DRABIK, Bożena TATAJ-NIEDŹWIADEK