godło

SZKOŁA PODSTAWOWA
Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI
NR 341

Im. "Twórców Literatury Dziecięcej"

 01-494 Warszawa, ul. Oławska 3
tel./fax (22) 638 61 28

Jesteś tutaj: StartWszystkie artykułyWychowanie i OpiekaOddziały PrzedszkolneWizyta grup zerowych w Zamku Królewskim

Wizyta grup zerowych w Zamku Królewskim

Wśród  majowych atrakcji dla uczniów oddziałów przedszkolnych  znalazło się między innymi niezapomniane „Spotkanie z królem”. Podczas spaceru po Zamku Królewskim dzieci miały okazję dowiedzieć się co nieco o jego gospodarzu – królu Stanisławie Auguście i jego codziennym życiu.

Oglądając z zachwytem kolejne zamkowe sale, dzieła sztuki, pamiątki, insygnia królewskie – dzieci poszerzały swoją wiedzę o obyczajach panujących na królewskim dworze. Dowiadywały się, czym zajmował się król, jak wyglądał, co lubił robić, co jadał i co oznaczało pojawienie się na królewskim stole suszonej śliwki...

Przy okazji odwiedzin u króla – w zależności od pory dnia i panującej aury – niektóre z grup udały się wspólnie na lody, inne na krótki spacer uliczkami Starego Miasta.

Opracowała Eliza Wójcik

 

Nasze certyfikaty:

logo szkoła z pomysłem certyfikat wars i sawa dyplom - Bielański Konkurs Matematyczny Szkoła przyjazna uczniom z dysleksją certyfikat lepsza szkoła bezpieczne wakacje