Jesteś tutaj: StartWszystkie artykułyWychowanie i OpiekaOddziały PrzedszkolneIII Ogólnopolski Maraton pt. „Sprintem do maratonu”

III Ogólnopolski Maraton pt. „Sprintem do maratonu”

17 maja (na boisku szkolnym) odbył się III Ogólnopolski Maraton pt. „Sprintem do maratonu” pod patronatem czasopisma „Bliżej przedszkola”, w którym wzięły udział dzieci z oddziałów zerowych. Organizatorem maratonu była Pani Katarzyna Cieślik.  W projekcie wzięło udział 79 osób. Dystans, który udało się przebiec wszystkim dzieciom z grup zerowych wyniósł łącznie 26600m.

Celem projektu było popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu. Za udział w maratonie dzieci otrzymały medale oraz dyplomy.

Opracowała: Magdalena Fidura