Jesteś tutaj: StartWszystkie artykułyWychowanie i OpiekaOddziały PrzedszkolneWycieczka grup zerowych do teatru Guliwer

Wycieczka grup zerowych do teatru Guliwer

5 kwietnia dzieci z oddziałów zerowych odwiedziły teatr Guliwer, gdzie obejrzały spektakl: „Obcy w lesie” - łączący w sobie zarówno żywy plan, jak i teatr lalek. Niezwykła historia mieszkańców lasu zaniepokojonych pojawieniem się w okolicy tajemniczej postaci – spotkała się z dużym zaciekawieniem i poruszeniem.

Przedstawienie było nie tylko spotkaniem ze sztuką – ale i znakomitą lekcją tolerancji, ukazującą, że ktoś „nowy” niekoniecznie musi być tym „złym”, który do nas nie pasuje. Przesłanie obejrzanej  sztuki stało się powodem ożywionych dyskusji, które towarzyszyły dzieciom jeszcze długo po powrocie z wycieczki.

Opracowała Eliza Wójcik, Magdalena Fidura