Jesteś tutaj: StartWszystkie artykułyWychowanie i OpiekaOddziały PrzedszkolnePowitanie wiosny i sadzenie wiosennych kwiatów w grupie 0c

Powitanie wiosny i sadzenie wiosennych kwiatów w grupie 0c

Nadszedł czas pożegnania z długą zimą i w naszych zerówkach zapanował  niecierpliwie wyczekiwany wiosenny nastrój. Na tablicach rozkwitły kolorowe pąki kwiatów, pojawiły się bociany, a dzieci poszukiwały pierwszych oznak wiosny spacerując po najbliższej okolicy.

Aby lepiej zrozumieć budzący się do życia świat roślin – dzieci miały okazję samodzielnie zasadzić w doniczkach pierwsze wiosenne kwiaty. Podczas zajęć poznawały budowę i potrzeby roślin, a parapet zamienił się w mały wiosenny ogród. Teraz – jak każdy dobry ogrodnik – będą uczyły się regularnie o nie dbać i  pielęgnować swoje rośliny.

Opracowały:
Magdalena Fidura, Eliza Wójcik