godło

SZKOŁA PODSTAWOWA
Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI
NR 341

Im. "Twórców Literatury Dziecięcej"

 01-494 Warszawa, ul. Oławska 3
tel./fax (22) 638 61 28

Jesteś tutaj: StartKonkursyKonkursy 2016/17Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym – rok szkolny 2016/2017

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym – rok szkolny 2016/2017

W kwietniu przeprowadzono w naszej szkole eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Celem Turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez:

  1. Popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.
  2. Kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu.
  3. Popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy.
  4. Popularyzowanie roweru, jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.
  5. Inspirowanie uczniów, nauczycieli oraz rodziców do pracy u podstaw na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Podczas szkolnych eliminacji wyłoniono czteroosobową drużynę w składzie: Małgorzata Czapowska (klasa 6e), Julia Snopek (klasa 6b), Mateusz Kozieł (klasa 6d), Kajetan Kulesza (klasa 6g). Byli to uczniowie, którzy osiągnęli najwyższy wynik na teście z przepisów ruchu drogowego. Dało im to prawo startowania w kolejnym etapie turnieju na poziomie dzielnicy. Etap dzielnicowy turnieju odbył się w naszej szkole w dniu 27 kwietnia. Nasi uczniowie zmierzyli się z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 306 w Warszawie. Jako drużyna zdobyliśmy więcej punktów z testu wiedzy, co pozwoliło nam zakwalifikować się do kolejnego etapu. Na uznanie zasługuje zachowanie „naszej rowerowej drużyny”, która ciepło przyjęła „drużynę ze szkoły 306”. Na koniec konkursu uczniowie gratulowali sobie wyników oraz życzyli powodzenia na dalszych etapach.

Etap powiatowy turnieju odbył się 11 maja w Szkole Podstawowej numer 14 w Ursusie. Podczas turnieju nasi, wspaniali uczniowie reprezentowali nie tylko Szkołę 341 ale także dzielnice Bemowo.

Do udziału w turnieju zgłosiło się 13 szkół podstawowych oraz 5 gimnazjów. Uczniowie reprezentowali następujące dzielnice: Targówek, Włochy, Ochota, Bielany, Żoliborz, Bemowo, Białołęka, Wola, Praga, Ursus.

Uczniowie przystąpili do napisania testu opracowanego przez Policje. W czasie godziny lekcyjnej uczniowie musieli rozwiązać test składający się z 25 pytań oraz 10 pytań dotyczących pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach.

Nasza „szkolna drużyna” zajęła piąte miejsce. Gratuluję osiągniętego wyniku oraz dziękuję za wkład poświęcony w przygotowanie się do turnieju.

Nauczyciel zajęć technicznych
Dorota Marcinkowska