godło

SZKOŁA PODSTAWOWA
Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI
NR 341

Im. "Twórców Literatury Dziecięcej"

 01-494 Warszawa, ul. Oławska 3
tel./fax (22) 638 61 28

Jesteś tutaj: StartKonkursyKonkursy 2016/17ŚWIĘCI - szczęśliwi mieszkańcy nieba

ŚWIĘCI - szczęśliwi mieszkańcy nieba

Kim są święci? To pytanie zadajemy sobie szczególnie 1. listopada, kiedy obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Święci to ludzie, którzy żyją w przyjaźni z Bogiem, kochają Go i nade wszystko i bardzo zwyczajnie w swoim życiu pełnią Jego wolę. Święci- zjednoczeni z Bogiem- żyją w wiecznym szczęściu. To oni tu na ziemi potrafili dostrzec Boga w każdym człowieku i starali się być dobrymi dla innych. Każdy chrześcijanin ma swojego patrona i powinien modlić się do niego o szczególne wstawiennictwo u Boga. Każdy z nich wyróżnił się czymś nadzwyczajnym, zwłaszcza jednak miłością do Boga i bliźniego, i za to Kościół ogłosił go świętym.

Uroczystość Wszystkich Świętych jest świętem radosnym. Już w tym dniu nawiedzamy cmentarze i zapalamy znicze, modląc się za naszych bliskich zmarłych. W tym dniu, wspominając wspaniałe postacie świętych, uświadamiamy sobie, do czego prowadzą bezinteresowne czyny dobroci wobec bliźniego. Naśladujmy świętych i prośmy ich o pomoc w dążeniu do doskonałości, bo wszyscy ludzie zostali powołani do świętości, o czym przypominał nam Jan Paweł II, który dnia 27 kwietnia 2014 roku został ogłoszony przez Kościół świętym.

Z okazji uroczystości Wszystkich Świętych uczniowie naszej Szkoły wybrali swoich ulubionych świętych bądź patronów i przedstawiając ich sylwetki ukazali nam ich życie, działalność i zasługi dla nieba. Prace naszych małych biografów można podziwiać w holu szkolnym.

Wyróżnienie otrzymali następujący uczniowie:

Patrycja Pazik 1b, Maja Kołek 1b, Amelka Tobiasz 1d, Mateusz Bonisławski 2g, Krzysztof Paluch 2h, Aleksandra Barańska 2h, Hanna Hawryluk 3b, Natalia Rojczyk vel Rojek 3e, Jakub Kozłowski  3h, Gabriela Sulich 4f, Maja Michalska 4g, Julia Kłos 5e, Karolina Kostrzewa 5c, Stanisław Zygadło 6a, Nela Gaweł 6d, Anna Bałdowska 6c, Patrycja Bodner 6d.

Gratulujemy!

Marta Colella