godło

SZKOŁA PODSTAWOWA
Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI
NR 341

Im. "Twórców Literatury Dziecięcej"

 01-494 Warszawa, ul. Oławska 3
tel./fax (22) 638 61 28

Jesteś tutaj: StartKonkursyKonkursy 2016/17Konkurs na własnoręcznie wykonany różaniec

Konkurs na własnoręcznie wykonany różaniec

Październik – miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej

Różaniec jest modlitwą dobrze znaną. Większość zna ją od maleńkości. Nabożeństwa październikowe są okazją, by przypomnieć, dlaczego ta modlitwa jest tak ważna i docenić jej moc.

Różaniec jest modlitwa medytacyjną, czyli rozmyślaniem. W poszczególnych tajemnicach razem z Maryją rozważamy życie Jezusa od poczęcia do Wniebowstąpienia.

Modlitwa różańcowa też jest modlitwą skuteczną. W czasie bitwy  pod Lepanto – pomiędzy Imperium Osmańskim a związkiem państw katolickich -  w 1571 r. papież Pius V prosił wszystkich chrześcijan, by modlili się na różańcu. I kiedy flota turecka podpłynęła pod Italię…wbrew wszystkim ludzkim oczekiwaniom zwycięzcą się okazała armia katolicka. Jest to pierwszy cud różańcowy udokumentowany historycznie. Stąd też ten papież ustanowił święto Matki Bożej Różańcowej, które rozszerzyło się na cały świat.

Jak co roku w szkole odbył się konkurs na własnoręcznie wykonany różaniec. Pomysłowość i pracowitość dzieci była duża. Prace uczniów można podziwiać do końca października w Parafii św. Jana Pawła II. Wyróżnieni konkursie zostali:

Hanna Zatorska 6f,
Sonia Szyszka 6c,
Hanna Gondek 6g,
Piotr Nowicki 5c,
Jan Piramidowicz 5e,
Tymon Świderski 6a,
Paweł Kycko 6c,
Adrian Lis 6f,
 Stanisław Zygadło 6a,
Adrianna Jaruga 6a
Stanisław Dzięba 2b
Ada Kordas 2f
Ania Ozdarska 2h
Julia Trawińska 3a
Benek Jerzmanowski 3g
Bartosz Gondek 1a
Asia Żak 3b
Karolina Molęda 1b
Marlena Lewandowska 1b
Wiktor Polak 3b